wtorek, 19 sierpnia 2014

ozdobne opaseczki i drobiazgi

Dziś nie mam zbyt wiele do pokazania i są to same drobne rzeczy, jakoś tak wyszło że nic wiekszego nie chce wychodzić z pod mojego szydełka. Może ta pogoda taka nijaka jest tego przyczyną, może weny brak sama nie wiem.

Więc tak jak w temacie pokazuje ozdone opaseczki dla mojej córuni


   ta niebieska niezbyt mi się udała, źle zrobiłam kokardkę i wyszła taka masywna a moja ćóra drobna i nie bardzo jej pasuje,
 
Jeszcze ubranka dla lali z resztek na szybko takie moje kombinacje alpejskie
  
A na koniec powiem wam że nauczyłam sie nowy wozorek a jak dowiecie się jak coś sensownego uda mi się z niego wymodzić  a na razie ćwicze.

poniedziałek, 11 sierpnia 2014

szydełko dla chłopca cz.2 (spodnie i czapeczka)

Zostało mi jeszcze troche włoczki niebieskiej i białej po zrobieniu kamizelki, więc postanowiłam kontynować wyzwanie. I poswtały kolejne cześci garderoby chłopięcej do kolekcji. Tym razem są to spodnie i czapeczka.    Nie mam na nie żadnych schematów jest to moja kombinacja. Jak wam się podoba?              czapeczka jest wywijana do góry,dzieki czemu jest cieplejsza na wysokości uszków.


Miałam też troche takiej włoczki z dawien dawna(po babci) i powstał z tego kocyk  dla lalek.
Mi osobiscie nie podoba sie taka włoczka jest tak szorstka ale lalom nie bedzie to przeszkadzać, a córa może wreszcie nie bedzie wyciagała wszystkich ubrań i zawijać w nich lale. I miejsce zrobiło się na nowe włóczki.


                    

piątek, 8 sierpnia 2014

torebeczka i pudełeczko

Koleżanka poprosiła mnie o zrobienie  pudełeczka, więc jest czerwone z kwiatuszkami  białymi wykończone chabrową wstążka.


                   Dostałam od Janeczki w wymiance różowa gróbą włoczke, nigdy z czegos tak grubego nie robiłam i pomysłu nie miałam na co ją wykozystać, wymysliłam w końcu torebeczke z połsłupków(tylko takie zdjecie jest bo córa porwała od razu i cieżko bardzo uchwycić ten kolor)
                             Jeszcze jedna opaseczka tak samo robiona jak w poprzednim poście tylko kolorki zrobiłam na odwrót. Opaska jest dość szeroka, bo ma 7,5cm

 Na dziś tyle, nastepny post hmm jak będzie co wydziergać. Zauważyłam ze coraz więcej osób tutaj zagląda tylko mało kto zostawia komentarz. A tym którzy poświęcą chwilke na zostawienie komentarza bardzo dziękuje.