czwartek, 10 maja 2018

Coś innego niż szydełko, czyli moje kwiaty

Witajcie

Zaczęłam kolejna szydełkowa bluzeczkę z listkami tylko teraz kombinuje inny wzór dołu i co zrobię to pruje. Schematu ani nic nie mam wiec sama muszę wymyślić, ale to nie takie proste tu trzeba wzór robić tu liczyć oczka żeby się zgadały a do tego człowiek ma różne wymiary. Karczek zrobiłam zaczęłam kombinowanie dołu ale ileż to można pruć, aż odłożyłam bo miałam dość.


 Zajęłam się natomiast trochę kwiatami, bardzo je lubię a w szczególności róże. Wiedzy nie mam zbyt wielkiej ogrodnikiem nie jestem,  ale co tam od czegoś jest google. 
Jak co roku przed domem mamy trochę  kwiatów w doniczkach, żeby było ładniej. Kilka lat temu mój mężuś zrobił takie ładne doniczki, teraz trzeba było je odnowić więc je odmalowałam, wsadziła do nich kwiaty i prezentują się tak :


                            Studnia a w niej werbena  obok doniczki z bratkami i czerwoną dalią


                                                       Wóz i piękne różowe złocienie


              Doniczkę z pergolą zdobi werbena  obok doniczki z bratkami i różowo-biała dalią
                    A na  środeczku drzewko


  
                                Tak wygląda całość idealne miejsce do szydełkowania


                       A najbardziej podobają mi się Dalie, dostępne są w bardzo dużej gamie kolorystycznej w tamtym roku miałam żółte i jak się okazało są wieloletnie co mnie cieszy bo nie muszę się martwić tym że za rok np nie kupie też tak pięknego koloru, który mi się spodobał.
Oczywiście karpy(bulwy ) zeszłorocznych dalii zasadzone i rosną sobie i może coś z nich wyrośnie


Surfinie i petunie to też piękne kwiaty idealne do wiszących doniczek i nie tylko. A na koniec moje piękne róże tego roczne maja już pąki
5 komentarzy: